UČENICI CENTRA ZA ODGOJ I OBRAZOVANJE UKRASILI ADVENTSKI VIJENAC

Rijeka, 25. studenoga 2016.

Učenici Centra za odgoj i obrazovanje postavili su ukrase koje su sami izradili za adventski vijenac postavljen na Koblerovom trgu.

Rukotvorinama djece polaznika riječkog Centra za odgoj i obrazovanje - kuglicama, mašnicama, snjegovićima, sobovima i još raznim simbolima Božića, ukrašen je adventski vijenac te je tako nastala priča u četiri cjeline.

Priča kaže: „Ovim ukrasima htjeli smo djeci pružiti zimsku čaroliju kroz svima poznatu Božićnu priču: Anđeli koji navješćuju, Božićna zvona koja zvone mir i veselje, sobovi koji vuku saonice s darovima koja djeca s nestrpljenjem iščekuju u bijelom snježnom gradu dok u igri prave snjegoviće, donijet će radost malim dječjim srcima obuzetih najljepšom čarolijom Božićnih blagdana.

Sretan Božić djeci i svim građanima Rijeke žele učenici Centra za odgoj i obrazovanje!“

Ovom je inicijativom predstavljen rad učenika i profesora Centra koji su ukrase postavljali uz pomoć djelatnika Komunalnog društva Čistoća.

Kreativni i vrijedni učenici uz pomoć svojih profesora izradili su više od 100 ukrasa, a projekt su vodili koordinatori, profesori Centra, Gordana Barić Hasić i Hari Vidović.

Paljenjem prve adventske svijeće na vijencu u nedjelju 27. studenoga započet će tradicionalna manifestacija Advent u Rijeci.

objavio: Ivone Šabarić Rubeša   datum: 25. 11. 2016.

« Studeni 2017 »