Međužupanijsko vijeće za zapadnu Hrvatsku

U riječkom Centru za odgoj i obrazovanje 28. listopada održan sastanak Međužupanijskog vijeća za zapadnu Hrvatsku. Domaćini sastanku bili su međužupanijski povjerenik Igor Jovanović i povjerenica Preporoda u Centru Brigita Filipović-Papić. U prvom je dijelu sastanka predsjednik Sindikata izvijestio o sadržaju sa sjednice Glavnog vijeća. U nastavku sastanka pravnica i predsjednik Sindikata odgovarali su na postavljena pitanja povjerenica i povjerenika ali i pojedinih članica i članova iz podružnice. U posebnoj ustanovi, u kojoj osnovnu i srednju školu završavaju djeca i mladi s teškoćama u razvoju, radnice i radnici susreću se s brojnim specifičnim problemima. Problemi u funkcioniranju ustanove, kao i radno-pravi status radnica i radnika, proistječu iz dvostrane upravljačke nadležnosti nad radom Centra. Naime, funkcioniranje Centra u nadležnosti je dva ministarstva, Ministarstvo znanosti i obrazovanja i Ministarstvo socijalne politike i mladih. Nakon sastanka, predstavnici Preporoda upoznali su se s uvjetima u kojima rade i hvalevrijedne rezultate postižu radnice i radnici Centra za odgoj i obrazovanje.

Priloženi dokumenti:
fotografija-1-3-1024x576.jpg (129.72 KB)

objavio: Ivone Šabarić Rubeša   datum: 2. 11. 2016.

Međužupanijsko vijeće za zapadnu Hrvatsku

Priloženi dokumenti:
fotografija-1-3-1024x576.jpg (129.72 KB)

objavio: Ivone Šabarić Rubeša   datum: 2. 11. 2016.