Razglednicama za solidarniji svijet

Učenici i učenice koji pohađaju Građanski odgoj i obrazovanje u OŠ pod vodstvom učiteljice Janje Vucković u ožujku ove godine sudjelovali su u aktivnostima Erasmus+ projekta pod nazivom P.S. Pokreni solidarnost.

Priru_nik_P.S._Pokreni_solidarnost_.pdf (cms.hr)

Cijeli mjesec su učenici stvarali, pisali, razgovarali o problemima u društvu i opisivali fotografije. Na temelju toga su nastale poruke solidarnosti. Poruke su u obliku razglednica na Međunarodni dan borbe protiv rasne diskriminacije 21. ožujka poslane na nasumične adrese u lokalnu zajednicu.

Na razglednicama se nalaze fotografije koje govore o zaštiti okoliša, siromaštvu, nejednakosti, mentalnom zdravlju, diskriminaciji, rasizmu, a rad su fotografa i fotografkinja iz šest europskih zemalja uključene u ovaj projekt.

Poruke su pisane nakon analize fotografija i održanih radionica. Porukama želimo naše susjede potaknuti na razmišljanje o problemima ali i na rješavanje istih aktivnim uključivanjem i sudjelovanjem u zajednici.

Osim naše škole u projekt je uključeno još trideset osnovnih i srednjih škola s područja Hrvatske ( od toga još četiri škole iz Rijeke) te učenici i učitelji iz Italije, Francuske, Španjolske, Slovenije i Poljske. Koordinator projekta u Hrvatskoj je Centar za mirovne studije u Zagrebu. Projekt se u Hrvatskoj provodi četiri godine, a temelji se na projektu francuske organizacije La Ligue de L'enseignement koja isti provodi oko dvadeset godina.

CMS

Učenici su sretni i zadovoljni ovim projektom jer mogu napisati svoje mišljenje, utjecati na zajednicu, biti viđeni i imati svoj glas.

Svi mi želimo bolje i sigurnije mjesto za život te zbog toga, dobijete li razglednicu iz riječkih škola, odgovorite na nju.

Učiteljica Janja Vucković

objavio: Ivone Šabarić Rubeša   datum: 28. 3. 2022.

Razglednicama za solidarniji svijet

Priru_nik_P.S._Pokreni_solidarnost_.pdf (cms.hr)

CMS

Učiteljica Janja Vucković

objavio: Ivone Šabarić Rubeša   datum: 28. 3. 2022.

« Svibanj 2024 »